Co nas wyróżnia?

Muzyka wspiera kreatywność i buduje niezależność poprzez rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia, przywództwa i współpracy, a także dyscypliny i pewności siebie. Pomaga uczniom wyrażać siebie i pokazuje im znaczenie komunikacji, gdy uczą się tworzyć relacje z innymi muzykami i publicznością.

IPS jest jedyną szkołą międzynarodową we Wrocławiu, która prowadzi pozalekcyjne zajęcia muzyczne dostępne dla dzieci z i spoza IPS. Zajęcia oferowane są w języku angielskim, polskim, francuskim i hiszpańskim.

Programy lekcji instrumentalnych i wokalnych są wybierane indywidualnie przez naszych nauczycieli, wykwalifikowanych profesjonalistów muzycznych, tak aby lekcje były odpowiednie do wieku i możliwości każdego ucznia. Teoria muzyki jest uwzględniana w każdym kursie zgodnie ze standardami ABRSM i Trinity Assessment. Jest ona testowana wraz z umiejętnościami praktycznymi dwa razy w roku podczas ?przesłuchań?.

Studenci IPS Music otrzymują dodatkowe możliwości występu w postaci IPS Playschool Mini Concert Series, biorąc udział w konkursach muzycznych i festiwalach oraz prezentując swoje talenty podczas koncertu zimowego i koncertowego na koniec roku dla społeczności szkoły.

IPS Chór i Zespół
W IPS muzyka jest uniwersalnym językiem, który przekracza granice, łącząc nas w harmonijną mieszankę kultur, emocji i ekspresji. Zespół i chór IPS stanowią serce naszej szkoły w promowaniu doskonałości muzycznej, a także – kreatywności i globalnego zrozumienia. Dzięki naszym kompleksowym programom muzycznym uczniowie mogą odkrywać swoje muzyczne pasje i rozwijać swoje talenty.

IPS Chór
Chór IPS ucieleśnia ducha jedności i różnorodności, łącząc przy tym głosy z całego świata, tworząc piękne, poruszające spektakle. Nasz program chóralny koncentruje się na technice wokalnej, umiejętnościach muzycznych , a także na ekspresyjnych występach – wszystko to w ramach wspierającej i włączającej społeczności. Studenci poznają szeroki repertuar, od klasycznych dzieł chóralnych po różnorodną muzykę świata, co odzwierciedla naszą międzynarodową tożsamość. Poprzez regularne występy, konkursy i wydarzenia społeczne, IPS chór ukazuje piękno muzyki i siłę swoich głosów.
IPS Zespół
Zespół IPS oferuje dynamiczne środowisko, w którym uczniowie mogą doskonalić się w muzyce instrumentalnej, od repertuaru klasycznego po utwory współczesne. Nasi oddani instruktorzy, wyposażeni w międzynarodowe doświadczenie,pomagają w przygotowaniach do różnorodnych występów zespołowych, podnosząc tym samym biegłość techniczną uczniów, a oprócz tego uczą współpracy z zespołem. IPS Band to innowacyjna przesteń. Miejsce, w którym zachęca się uczniów do komponowania, aranżowania i odkrywania muzyki różnych gatunków, rozwijając w ten sposób uznanie dla sztuki przez całe życie.

Oferta Szkoły Muzycznej IPS

 

Zajęcia indywidualne

 

Dział klasyczny

  • Skrzypce
  • Wokal
  • Trąbka
  • Fortepian
  • Gitara
  • Połączona perkusja
  • Klarnet

 

Dział rockowy

  • Gitara basowa
  • Perkusja pop

Kontakt

Paulina Połacik-Godlewska
Kierownik Szkoły Muzycznej IPS

+48 533 977 653
musicschool@ipschool.pl

Dostępne są spotkania wirtualne lub na terenie kampusu.