pl en
Menu

Drodzy Uczniowie, Drodzy Rodzice

W 2011 roku mój syn Antoś miał 3 latka, a ja szukałam dla niego przedszkola, które odpowiadałoby wyzwaniom XXI wieku. Szukałam miejsca, które będzie przyjazne „małemu człowiekowi”, a jednocześnie będzie stawiało wyzwania edukacyjne i uczyło otwartości na świat. Byłam przekonana, iż takich wartości można nauczyć poprzez kontakt z uczniami pochodzącymi z różnych kultur i narodowości, a współczesnym językiem globalnej komunikacji jest język angielski. Gdy nie znalazłam takiego miejsca we Wrocławiu, w głowie narodził mi się pomysł własnego przedszkola, które byłoby odpowiedzią na moje rodzicielskie zapatrywania.

Tak powstało „International Playschool”, międzynarodowe przedszkole anglojęzyczne, z swoją pierwszą siedzibą przy ul. Wietrznej 49 we Wrocławiu.

Obecnie IPS to grupa placówek, oferujących międzynarodową edukację w języku angielskim w oparciu o najwyższe standardy i certyfikaty międzynarodowe, na którą składa się Szkoła podstawowa IPS, Przedszkole IPS,  Żłobek IPS oraz Szkoła muzyczna IPS.

Dzieciom najmłodszym, w wieku od 1 roku życia do 2,5 lat oferujemy opiekę żłobkową w „IPS - Nursery” w kameralnym budynku przy ul. Wietrznej 49. Żłobek IPS to uśmiech, bezpieczeństwo i dostosowany do wieku rozwój. To priorytety w przypadku naszych najmłodszych podopiecznych.
Dzieci w wieku najmłodszym uczą się świata nieustannie, dlatego otoczenie, w którym przebywają musi być przyjazne, lecz równocześnie stymulujące rozwój. Wnętrze budynku żłobka IPS tworzą ciepłe, pastelowe barwy, meble i zabawki dostosowane są do potrzeb najmłodszych. Skupiamy się na indywidualnych potrzebach dzieci, biorąc pod uwagę ich nawyki żywieniowe, higieniczne oraz tryb dnia. Staramy się również sprostać wyzwaniom zdrowej i zbilansowanej diety dla najmłodszych. Na życzenie Rodziców dostarczamy posiłki z naszej własnej gastronomii zlokalizowanej w głównym budynku IPS przy ul. Drukarskiej 52. Oferujemy również możliwość dostarczenia własnych posiłków, jeżeli taki jest wybór Rodziców.

Wspieramy ich rozwój poprzez zajęcia z plastyki sensorycznej, ćwiczeń i masażyków pobudzających receptory oraz zajęć z komunikacji i praktycznej wiedzy o otaczającym go świecie. Nasi najmłodsi uczniowie ze żłobka IPS otoczeni są rozmowami w języku angielskim, co w przyszłości z pewnością ułatwi im swobodną komunikację i edukację w tym języku.

W rozwoju małego dziecka niezwykle ważni są ludzie. Wszystkie osoby , którym powierzamy opiekę nad Państwa pociechami, są wykwalifikowanymi pedagogami i opiekunami z doświadczeniem w pracy z dziećmi. Każdy z pracowników żłobka IPS przechodzi wszystkie niezbędne szkolenia, w tym szkolenie z pierwszej pomocy.

Jesteśmy przekonani, iż współczesna edukacja niesie za sobą niezwykle ważne wyzwania, kształtowania dobrze wykształconych, świadomych i wrażliwych obywateli, którzy w przyszłości staną się liderami takich wartości jak otwartość, tolerancja i szacunek dla drugiego człowieka.

Gdybym miała w jednym zdaniu odpowiedzieć, co nas wyróżnia, to odpowiedziałabym, iż w „IPS” lubimy drugiego człowieka.

Tych znaków szczególnych jest u nas oczywiście wiele więcej.

Tworzymy miejsce przyjazne rodzinie. Zależy nam, aby nie tylko uczniowie, ale również ich rodzice postrzegali Żłobek IPS jako miejsce bezpieczne, radosne i zawsze dla nich dostępne.

Jesteśmy międzynarodowi i wielokulturowi – wystarczy otworzyć mapę świata, aby odnaleźć pochodzenie naszych uczniów i nauczycieli na każdym kontynencie. Miasto rodzinne Żłobka IPS, Wrocław nazywane jest miastem spotkań, styku kultur, miastem tolerancji. IPS to miejsce tych samych wartości.

Jesteśmy świadomi społecznie. W IPS wiemy, iż edukacja to nie tylko nauka książkowa. Cenimy sobie zaangażowanie, aktywność i świadomość społeczną i te wartości staramy się wpoić naszym uczniom.

I „last but not least”, IPS to po prostu świetna zabawa. Edukacja, ale również nasza praca, powinny być przyjemnością, gdyż tylko w takiej atmosferze osiąga się sukcesy. Staramy się zatem, aby każdego dnia od rana towarzyszył nam uśmiech na twarzy, a wieczorem abyśmy mogli powiedzieć sobie „ ale miałem/miałam fajny dzień”.

Zapraszam do  Żłobka IPS!

Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk

Rekrutacja
na rok 2020-2021