pl en
Menu

Drodzy Uczniowie, Drodzy Rodzice

w 2011 roku mój syn Antoś miał 3 latka, a ja szukałam dla niego przedszkola, które odpowiadałoby wyzwaniom XXI wieku. Szukałam miejsca, które będzie przyjazne „małemu człowiekowi”, a jednocześnie będzie stawiało wyzwania edukacyjne i uczyło otwartości na świat. Byłam przekonana, iż takich wartości można nauczyć poprzez kontakt z uczniami pochodzącymi z różnych kultur i narodowości, a współczesnym językiem globalnej komunikacji jest język angielski. Gdy nie znalazłam takiego miejsca we Wrocławiu, w głowie narodził mi się pomysł własnego przedszkola, które byłoby odpowiedzią na moje rodzicielskie zapatrywania.

Tak powstało „International Playschool”, międzynarodowe przedszkole anglojęzyczne, z swoją pierwszą siedzibą przy ul. Wietrznej 49 we Wrocławiu.

Obecnie IPS to grupa placówek, oferujących międzynarodową edukację w języku angielskim w oparciu o najwyższe standardy i certyfikaty międzynarodowe, na którą składa się Żłobek IPS, , Przedszkole IPS , Szkoła podstawowa IPS oraz Szkoła Muzyczna IPS.

Najmłodsze „dziecko” w strukturze IPS  to „IPS – Music School”. Jak mawiał Platon, muzyka to dusza wszechświata, skrzydła umysłu, lot wyobraźni i wszelkie życie. Bez muzyki edukacja, rozwój i odpoczynek byłyby niepełne, dlatego w sposób naturalny zdecydowaliśmy się stworzyć szeroką ofertę popołudniową dla uczniów nie tylko naszej szkoły, lecz również z innych placówek we Wrocławiu.

W ramach „IPS – Music School” oferujemy naukę gry na pianinie, gitarze, skrzypcach, perkusji oraz naukę śpiewu. Nasi młodsi oraz dorośli uczniowie mogą skorzystać z zajęć indywidualnych oraz oferty w ramach małych grup do 3 osób. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych, isnieje również możliwość prowadzenia zajęć w soboty.

Kierownikiem programowym i organizacyjnym jest pochodząca z Republiki Południowej Afryki wspaniała mistrzyni nauki gry na pianinie z wieloletnim doświadczenie w pracy w najlepszych szkołach muzycznych i międzynarodowych. Każdy z nauczycieli prowadzących naukę śpiewu lub gry na instrumencie jest doświadczonym i wykwalifikowanym pedagogiem, posiadającym dyplomy szkół muzycznych oraz Akademii  Muzycznej.  Jako jedyna szkoła muzyczna we Wrocławiu, mamy możliwość prowadzenia wszystkich zajęć w języku angielskim.

W „IPS – Music School” wiemy, iż nauka gry na instrumencie muzycznym pozytywnie zmienia strukturę mózgu dzieci oraz usprawnia procesy związane z koncentracją i podejmowaniem decyzji. Muzyka to jednak przede wszystkim przyjemność i odpoczynek.

W naszej szkole muzycznej skupiamy się zatem na stworzeniu przyjaznej i twórczej atsmosfery dla wszystkich naszych podpiecznych.
Nasi uczniowie mają możliwość rozwoju oraz prezentacji swoich umiejętności podczas koncertów organizowanych w ramach struktury „IPS – Music School”.

Jesteśmy przekonani, iż współczesna edukacja niesie za sobą niezwykle ważne wyzwania, kształtowania dobrze wykształconych, świadomych i wrażliwych obywateli, którzy w przyszłości staną się liderami takich wartości jak otwartość, tolerancja i szacunek dla drugiego człowieka.

Gdybym miała w jednym zdaniu odpowiedzieć, co nas wyróżnia, to odpowiedziałabym, iż w „IPS” lubimy drugiego człowieka.

Tych znaków szczególnych jest u nas oczywiście wiele więcej.

Tworzymy miejsce przyjazne rodzinie. Zależy nam, aby nie tylko uczniowie, ale również ich rodzice postrzegali „IPS” jako miejsce bezpieczne, radosne i zawsze dla nich dostępne.

Jesteśmy międzynarodowi i wielokulturowi – wystarczy otworzyć mapę świata, aby odnaleźć pochodzenie naszych uczniów i nauczycieli na każdym kontynencie. Miasto rodzinne Żłobka IPS, Wrocław nazywane jest miastem spotkań, styku kultur, miastem tolerancji. IPS to miejsce tych samych wartości.

Jesteśmy świadomi społecznie. W IPS wiemy, iż szkoła to nie tylko nauka książkowa. Cenimy sobie zaangażowanie, aktywność i świadomość społeczną i te wartości staramy się wpoić naszym uczniom.

I „last but not least”, IPS to po prostu świetna zabawa. Edukacja, ale również nasza praca, powinny być przyjemnością, gdyż tylko w takiej atmosferze osiąga się sukcesy. Staramy się zatem, aby każdego dnia od rana towarzyszył nam uśmiech na twarzy, a wieczorem abyśmy mogli powiedzieć sobie „ ale miałem/miałam fajny dzień”.

Zapraszam do IPS!

Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk

Rekrutacja
na rok 2020-2021