pl en
Menu

Drodzy Uczniowie, Drodzy Rodzice

w 2011 roku mój syn Antoś miał 3 latka, a ja szukałam dla niego przedszkola, które odpowiadałoby wyzwaniom XXI wieku. Szukałam miejsca, które będzie przyjazne „małemu człowiekowi”, a jednocześnie będzie stawiało wyzwania edukacyjne i uczyło otwartości na świat. Byłam przekonana, iż takich wartości można nauczyć poprzez kontakt z uczniami pochodzącymi z różnych kultur i narodowości, a współczesnym językiem globalnej komunikacji jest język angielski. Gdy nie znalazłam takiego miejsca we Wrocławiu, w głowie narodził mi się pomysł własnego przedszkola, które byłoby odpowiedzią na moje rodzicielskie zapatrywania.

Tak powstało „International Playschool”, międzynarodowe przedszkole anglojęzyczne, z swoją pierwszą siedzibą przy ul. Wietrznej 49 we Wrocławiu.

Obecnie IPS to grupa placówek, oferujących międzynarodową edukację w języku angielskim w oparciu o najwyższe standardy i certyfikaty międzynarodowe.

„IPS - Playschool”, międzynarodowe przedszkole, to oferta dla uczniów w wieku od 2,5 do 5 roku życia.  Nauka przez zabawę, aktywność językowa oraz integracja społeczna i kulturowa nadają naszej placówce przedszkolnej wyjątkowy charakter, a dzieci kończące najstarszą grupę powoli stają się bardziej świadomymi obywatelami świata.

Oferujemy naukę w trzech grupach wiekowych: Mini Players, Little Learners i High Flyers. Każda z grup realizuje program dostosowany do wieku i potrzeb dzieci. Od 3 roku życia podążamy za wytycznymi orogramu PYP IB, koncentrując zabawę i edukację w blokach programowych, tzw. „units of inquiry”. W przerwach pomiędzy blokami tematycznymi skupimay się na tzw. Umiejętnościach podstawowych, czyli „basic skills”, kiedy ćwiczymy małą motorykę, elementy matematyki czy też wprowadzenie do świata literek a w przyszłości nauki czytania i pisania. Ten ostatni obszar prowadzimy posługując się programem Jolly Phonics, mającym swoje korzenie w Wielkiej Brytanii.

W trakcie dnia oferujemy w „IPS – Playschool” szereg zajęć dodatkowych, które zdecydowanie urozmaicają naszym uczniom plan dnia. Dzieci korzystają z zajęć sportowych, takich jak taniec, gimnastyka z elementami gimnastyki korekcyjnej, judo, a dla najstarszych uczniów nauka pływania na basenie. Dodatkowo dzieci realizują zajęcia z muzyki, oraz nauk przyrodniczych (science lab).

Najważniejsze jednak w naszym przedszkolu to zabawa, opieka i bezpieczeństwo.
W „IPS- Playschool” wierzymy, iż codzienna aktywność na świeżym powietrzu jest kluczowa na tym etapie rozwoju. Stawiamy również na zdrowe i pełnwartościowe wyżywienie, posiłki są zatem przygotowywane na miejscu w naszej własnej gastronomii. Wszyscy nauczyciele pracujący w naszym przedszkolu są szkoleni w zakresie „pierwszej pomocy”, gdyż bezpieczeństwo uczniów jest dla nas priorytetm.

Jesteśmy przekonani, iż współczesna edukacja niesie za sobą niezwykle ważne wyzwania, kształtowania dobrze wykształconych, świadomych i wrażliwych obywateli, którzy w przyszłości staną się liderami takich wartości jak otwartość, tolerancja i szacunek dla drugiego człowieka.

Gdybym miała w jednym zdaniu odpowiedzieć, co nas wyróżnia, to odpowiedziałabym, iż w „IPS” lubimy drugiego człowieka.

Tych znaków szczególnych jest u nas oczywiście wiele więcej.

Tworzymy miejsce przyjazne rodzinie. Zależy nam, aby nie tylko uczniowie, ale również ich rodzice postrzegali „IPS” jako miejsce bezpieczne, radosne i zawsze dla nich dostępne.

Jesteśmy międzynarodowi i wielokulturowi – wystarczy otworzyć mapę świata, aby odnaleźć pochodzenie naszych uczniów i nauczycieli na każdym kontynencie. Miasto rodzinne Żłobka IPS, Wrocław nazywane jest miastem spotkań, styku kultur, miastem tolerancji. IPS to miejsce tych samych wartości.

Jesteśmy świadomi społecznie. W IPS wiemy, iż szkoła to nie tylko nauka książkowa. Cenimy sobie zaangażowanie, aktywność i świadomość społeczną i te wartości staramy się wpoić naszym uczniom.

I „last but not least”, IPS to po prostu świetna zabawa. Edukacja, ale również nasza praca, powinny być przyjemnością, gdyż tylko w takiej atmosferze osiąga się sukcesy. Staramy się zatem, aby każdego dnia od rana towarzyszył nam uśmiech na twarzy, a wieczorem abyśmy mogli powiedzieć sobie „ ale miałem/miałam fajny dzień”.

Zapraszam do IPS!

Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk

Rekrutacja
na rok 2020-2021