pl en
Menu

Cel

Głównym celem Szkoły Muzycznej IPS jest umożliwienie dzieciom oraz dorosłym uczestnictwa w indywidualnych lekcjach gry na instrumencie w czasie pozalekcyjnym. Lekcje prowadzone są w budynku szkoły przez wykwalifikowanych nauczycieli.

Szkoła jest otwarta dla wszystkich chętnych, nie tylko dla uczniów IPS.

Korzyści z gry na instrumencie muzycznym

Ucząc się gry na instrumencie muzycznym, uczniowie rozwijają takie umiejętności i cechy jak muzykalność, koordynacja oko-ręka, pamięć, umiejętności matematyczne, umiejętność czytania, poczucie własnej wartości, zaangażowanie, odpowiedzialność i wytrwałość. Dają im one także sposobność odniesienia sukcesu już w bardzo młodym wieku.

“Muzyka wzbogaca edukację naszych dzieci pomagając im szukać połączeń i poszerzać głębię ich myślenia i odczuwania. Jeśli mamy mieć nadzieję na społeczeństwo ludzi umiejących korzystać z kultury, muzyka musi być niezbędną częścią edukacji naszych dzieci” - Yo-Yo Ma, sławny wiolonczelista

Możliwości

Lekcje przeprowadzane w j. angielskim umożliwią studentom podejście do międzynarodowych egzaminów muzycznych (ABRSM lub Trinity), kiedy  będą na to gotowi.

Instrumenty, które będą nauczane

  • Pianino (poniedziałki - piątki),
  • Skrzypce – młodzież i dorośli (poniedziałki, środy),
  • Skrzypce – grupa młodsza, początkująca (wtorki, czwartki),
  • Gitara, ukulele, skrzypce (wtorki, czwartki),
  • Śpiew (poniedziałki lub środy)
  • Perkusja
  • Waltornia i trąbka

Prosimy pamiętać, że uczeń musi ćwiczyć grę również w domu, więc powinien mieć zapewniony dostęp do wybranego instrumentu.

Pytania

W razie pytań, prosimy o kontakt z p. Pauliną Połacik-Godlewską, Kierownik
Szkoły Muzycznej IPS (+48 533 977 653) lub rezerwację lekcji drogą e-mailową: musicschool@ipschool.pl

Rekrutacja
na rok 2021-2022