pl en
Menu

Wysoki poziom edukacji

Jako jedyna szkoła międzynarodowa we Wrocławiu, zostaliśmy autoryzowani przez dwie najważniejsze organizacje edukacyjne: International Baccalaureate oraz Cambridge Assessment International Education.

  • W marcu 2017 roku IPS otrzymała akredytację Cambridge for International Schools i zgodę na realizację programów Primary and Secondary 1, realizowanych z uczniami w wieku od 5 do 11 lat (Primary) i od 12 do 14 lat (Secondary1). Więcej informacji na stornie www.cie.org.uk.
  • 26 stycznia 2018, po trzech latach kandydatury, IPS została autoryzowana jako IB World School w programie PYP. PYP to międzynarodowy program nauczania przeznaczony dla uczniów od 3 do 12 roku życia, realizujący nauczanie poprzez zintegrowanie przedmiotów w tzw, Units of Inquiry. Ostatecznym celem wszelkich zabiegów edukacyjnych według filozofii IB jest wykształcenie świadomego obywatela świata, człowieka o ściśle określonym profilu, na który składa się:

Otwartość
Gotowość do zdobywania wiedzy
Równowaga
Troskliwość
Gotowość do podejmowania wyzwań
Wierność zasadom
Ciekawość badawcza
Umiejętność analizowania faktów
Komunikatywność
Równowaga

  • Wyłącznie szkoły autoryzowane przez Organizację IB mogą oferować każdy z jej trzech programów nauczania: Primary Years Programme (PYP), Middle Years Programme (MYP) oraz Diploma Programme (dodatkowo certyfikat IB Career-related Programme). Aby uzyskać więcej informacji na temat organizacji IB i jej programów, prosimy odwiedzić stronę www.ibo.org.

Rekrutacja
na rok 2021-2022